Baby steps, czyli metoda małych kroków w nauce języka.

Motywacja do nauki języka z czasem słabnie. Jak na nowo rozpędzić machinę determinacji i mieć efekty? Zobacz, jak pokonać własne ograniczenia.

Motywacja do nauki języka z czasem słabnie. Jak na nowo rozpędzić machinę determinacji i mieć efekty? Zobacz, jak pokonać własne ograniczenia.

Dziś mi się nie chce, ale jutro już na pewno nauczę się kilku słówek. Ile razy zdarzyło Ci się tak pomyśleć? Pewnie z milion. Prokrastynacja to nasz najgorszy wróg, bo w nauce języka najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość. Jak zatem pokonać własnego wewnętrznego lenia i skutecznie nauczyć się języka? Przetrenuj naszą metodę małych kroków.

Wystarczy kilkanaście minut dziennie

Aby nauczyć się języka obcego wcale nie potrzebujemy dużo wolnego czasu, tylko wytrwałości. Wystarczy nam już kilkanaście minut dziennie. Kluczem jest regularność, bo aby opanować nową umiejętność, musimy ją wielokrotnie powtórzyć. I niestety, nie zadziała tu nawet to, że raz w tygodniu przeznaczymy na naukę 2-3 godziny i będziemy starali się wykonać jak najwięcej ćwiczeń, przeczytać jak najwięcej czytanek i zapamiętać setki słówek. TO NIE ZADZIAŁA, bo zamiast polubić naukę języka, tylko się do niej zniechęcimy. Będzie kojarzyć się nam z długimi godzinami nad książką, zmęczeniem i rozczarowaniem, bo poświęcimy na nią dużo czasu, a efekty nie będą zadowalające.

Wybierz odpowiednie dla siebie narzędzie do nauki

Regularny kontakt z językiem to gwarancja postępów w nauce: codziennie poznajemy nowe słówka i zwroty, powtarzamy zrealizowany materiał. Spróbuj uczyć się języka przez tydzień, małymi krokami. Przekonaj się, że to możliwe i naprawdę proste. Przygotowaliśmy plan na 7 dni. Oto małe kroki w nauce języka z naszą aplikacją:

  1. Wykonaj jedną lekcję z aplikacji. Powtórz nowe słówka i zwroty. Zajmie Ci to około 15 minut.
  2. Sprawdź się i wykonaj powtórki z poprzedniego dnia. Zajmie Ci to 5 minut.
  3. Wykonaj kolejną lekcję – to tylko 15 minut.
  4. Powtórz zgromadzone słówka z poprzednich dni.
  5. Obejrzyj odcinek ulubionego serialu z napisami w obcym języku.
  6. Posłuchaj ulubionego wykonawcy i postaraj się przetłumaczyć tekst piosenki, korzystając z polskiego słownika Diki lub angielsko-angielskiego słownika merriam-webster
  7. Przeczytaj kilka newsów z dziedziny, która Cię interesuje, a nieznane Ci słówka zapisz w swoim notatniku.

Wypróbuj choć jedną z naszych metod nauki języka małymi krokami i wkrótce sam zobaczysz, jakie przynoszą satysfakcjonujące efekty.