Metoda komunikatywna

Lekcje z lektorem są prowadzone z użyciem metody komunikatywnej, ktorej jesteśmy zwolennikami ponieważ pozwala na najszybsze nabycie umiejętności komunikowania się w najczęściej spotykanych sytuacjach.

W metodzie komunikatywnej kładzie się największy nacisk na funkcjonalność języka i wykorzystanie struktur i funkcji językowych w praktyce.

Zadaniem nauczyciela w trakcie zajęć jest kreowanie sytuacji, podczas których studenci ćwiczą i rozwijają płynność mówienia w konkretnych kontekstach. W czasie tych sytuacji to uczeń odgrywa aktywną rolę a nauczyciel pełni funkcje moderatora.

Metoda łączona Blended Learning

Nauka angielskiego w formule Blended Learning łączy to, co najlepsze: wygodę uczenia się języka w dogodnym miejscu i czasie w oparciu o kurs Language for Business online, z możliwością ćwiczenia języka w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem.

W każdym tygodniu uczestnik szkolenia samodzielnie wykonuje jedną lekcję online zaś drugą odbywa z nauczycielem w sali szkoleniowej lub przez komunikator internetowy np skype.

W coraz szybciej technologicznie zmieniającym się świecie Blended Learning to złoty środek, który łączy tradycję z nowoczesnością i poza wygodą jest również rozwiązaniem tańszym. Dla wygody kurs Language for Business jest również dostępny na urządzeniach mobilnych, tabletach i telefonach.

Nauka angielskiego metodą Blended Learning

1. Naucz się nowej wiedzy wykonując lekcję on-line

  • Wykonaj przynajmniej jedną lekcję kursu Language for Business w tygodniu

  • Każda lekcja jest podzielona na naukę osobnych umiejętności - dla najlepszych wyników, jeśli możesz, wykonaj jedną część dziennie.

  • W każdej części lekcji po pigułce wiedzy wykonaj multimedialne ćwiczenia, które pomogą ci zapamietać materiał - staraj się osiągnąć jak najlepszy wynik.

2. Powtórz i utrwal wiedzę za pomocą Work Sheets

  • Work Sheet to kilka krótkich zadań, które wykonasz z nauczycielem po każdej lekcji on-line.

  • Pierwszym, podstawowym celem Work Sheet jest konsolidacja wiedzy, którą nabyłeś w trakcie wykonywania lekcji on-line.

  • Drugim ważniejszym celem jest umożliwienie Ci wykorzystanie nowo poznanych słówek, wyrażeń i struktur w swobodnych wypowiedziach.

3. Aktywuj nową wiedzę w konwersacji z lektorem

  • Lekcja z nauczycielem da Ci możliwość sprawdzenia, jak się porozumiewasz. 

  • W trakcie lekcji z nauczycielem możesz zapytać o ten materiał z lekcji on-line, który jest trudny i wymaga dalszych wyjaśnień.

  • W trakcie tej lekcji możesz także realizować swoje specyficzne potrzeby językowe np związane z Twoim stanowiskiem pracy.